Систем за складирање на енергија
Домашно складирање на енергија
Стандарден електричен кабинет
Контејнер
Пренослив

SFQ СКЛАДИРАЊЕ НА ЕНЕРГИЈАТА

SFQ Energy Storage System Technology Co., Ltd е основана во 2022 година како подружница во целосна сопственост на Shenzhen Shengtun Group Co., Ltd. Ние сме специјализирани за истражување, развој, производство и продажба на производи од системот за складирање енергија.Нашата мисија е да понудиме иновативни, сигурни и одржливи решенија за складирање енергија ширум светот.Посветени сме на испорака на најсовремена технологија, исклучителни услуги за клиентите и силна посветеност на одржливоста.

Научи повеќе

СЗОНИЕ СМЕ

Во SFQ, ние сме тим од експерти посветени на обезбедување на врвни решенија за складирање енергија за да се задоволат потребите на нашите клиенти кои се развиваат.

 • Кои сме ние

  Кои сме ние

  SFQ Energy Storage System Technology Co., Ltd е високотехнолошка компанија основана во 2022 година. Таа е подружница на Shenzhen Chengtun Group Co., Ltd. SFQ е специјализирана за производ на системот за складирање енергија.Нашиот фокус е да им обезбедиме на клиентите решенија за одржливи и обновливи извори на енергија.

 • Производи

  Производи

  Истражете го нашиот разновиден асортиман на производи од системот за складирање енергија, вклучувајќи складирање енергија од страна на мрежата, преносно складирање енергија, индустриско и комерцијално складирање енергија и решенија за складирање енергија во домаќинствата, дизајнирани да ве поттикнат со сигурно и одржливо управување со енергијата.

 • Решенија

  Решенија

  SFQ обезбедува низа решенија за складирање енергија за задоволување на различни потреби.Посветени сме да им обезбедиме на клиентите решенија за одржливи и обновливи извори на енергија, вклучително решение за складирање енергија во домот, решение за складирање енергија во микромрежа, решение за фотоволтаичен енергетски систем итн.

SFQПРОИЗВОДИ

Истражете го нашиот разновиден асортиман на производи од системот за складирање енергија, вклучувајќи складирање енергија од страна на мрежата, преносно складирање енергија, индустриско и комерцијално складирање енергија и решенија за складирање енергија во домаќинствата, дизајнирани да ве поттикнат со сигурно и одржливо управување со енергијата.

 • Надеж-1

  Надеж-1
 • Кохезија-1

  Кохезија-1
 • Кохезија-2

  Кохезија-2
 • Кохезија-C1

  Кохезија-C1
 • Контејнер

  Контејнер
 • Складирање на енергија во микромрежата

  Складирање на енергија во микромрежата
 • Пренослив

  Пренослив
 • LFP батерија

  LFP батерија
 • Комерцијално складирање на батерии

  Комерцијално складирање на батерии
 • UPS/батерија на центарот за податоци

  UPS/батерија на центарот за податоци
 • Напојување за резервна копија на базната станица 5G

  Напојување за резервна копија на базната станица 5G
 • Резервна моќност на базната станица

  Резервна моќност на базната станица
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СИТЕ ПРОИЗВОДИ

ЗОШТОИЗБЕРЕТЕ НАС

Изберете SFQ за нашата непоколеблива посветеност на квалитетот, иновациите и задоволството на клиентите, бидејќи се стремиме да ги надминеме вашите очекувања со нашите врвни решенија за складирање енергија.

 • 2

  GWh

  Кумулативни пратки

 • 2

  +

  Успешни случаи

 • 2

  +

  Дистрибуирани земји

 • 2

  GWh

  Производствен капацитет

Научи повеќе

ВЕСТИ

Останете во тек со најновите случувања, увиди во индустријата и ажурирањата на компанијата во секторот за складирање енергија преку нашиот дел Вести, обезбедувајќи ви вредни информации и информирајќи ве за SFQ.

 • Откривање на Living Off-Grid: Истражување на добрите и лошите страни

  Откривање на живот надвор од мрежата: Истражување на ...

  Откривање на живот надвор од мрежата: Истражување на добрите и лошите страни Вовед Тргнувањето на патувањето на живеење надвор од мрежата е одлука што одекнува со ...

 • Системи за складирање енергија: Менувач на игри за намалување на сметките за електрична енергија

  Системи за складирање енергија: игра за промена...

  Системи за складирање енергија: Менувач на играта за намалување на сметките за електрична енергија Во постојано развивање на пејзажот на потрошувачката на енергија, потрагата по економични...

 • Зајакнување на домовите: Придобивките од станбените системи за складирање енергија

  Зајакнување на домовите: Придобивките од Рес...

  Зајакнување на домовите: Придобивките од системите за складирање енергија во станбени простории Во постојано развивање на пејзажот на одржливото живеење, станбената енергија за...

ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕ

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

МОЖЕТЕ ДА НЕ КОНТАКТИРАТЕ ТУКА

ИСТРАЖУВАЊЕ